Ako môže byť citlivá pokožka vzhľadovo a pocitovo nádherná

Print
winter_skin

Nikto nechce byť zovšeobecňovaný a niekedy môže byť frustrujúce stále počúvať, že existujú len tri hlavné typy pokožky: mastná, citlivá alebo „normálna“. Ak presne nezapadnete od jednej z týchto kategórií, voľba produktu na starostlivosť o pokožku môže byť náročná. Dnes sa sústredíme na citlivú pokožku a poradíme vám ak ste práve jedným z tých s citlivou pokožkou. Tieto kozmetické rady môžu byť užitočné, ak si nie ste istí aký typ pokožky máte alebo máte kombinovanú pokožku.

Aj keď sa to líši od človeka k človeku, citlivá pokožka je často jemná a je potrebné ju ošetrovať s opatrnosťou. Mnoho ľudí má citlivú pokožku a na stanovenie toho správneho spôsobu ošetrovania vašej pokožky si bude vyžadovať jej správne zatriedenie. Moje rady sú v podstate platné bez ohľadu na typ pokožky, ale pre ľudí s citlivou pokožkou je užitočné postupovať pomalšie a vyhľadávať produkty, ktoré sú jemnejšie na vašu pleť.

1. Chráňte svoju pokožku krémom na opaľovanie

Krém na opaľovanie je dôležitý pre každý typ pokožky, avšak citlivá pokožka môže byť zvlášť náchylná na poškodenie teplom a svetlom. Je preto dôležité, ak máte citlivú pokožku, aby ste opaľovací krém používali každý deň.

2. Postupujte jemne a nepreháňajte to s čistením svojej jemnej pokožky.

Nadmerný píling alebo nadmerné čistenie citlivej pokožke môže spôsobiť podráždenie a možno bude lepšie ak zostanete pri vlažnej vode, pretože teplo môže situáciu zhoršiť.

3. Vyhnite sa tesným látkam

Ľudia s citlivou pokožkou možno zistia, že jemná je len ich pleť na tvári. Pre mnohých je citlivá pokožka úplne novou skúsenosťou! Snažte sa nosiť voľné odevy a vyberajte si priedyšné látky.

4. Udržiavajte svoju pokožku zdravú z vnútra

Zdravé návyky, ako je dostatočná hydratácia, vyvážená strava a pravidelné cvičenie môže zlepšiť vaše celkové zdravie a celkový vzhľad, bez ohľadu na typ vašej pokožky.

5. Vyskúšajte si nové produkty

Investícia do nového produktu starostlivosti o pokožku alebo do mejkapu môže byť zábava ale určite si pred kúpou produkt vyskúšajte. Test  je preventívne opatrenie a jednoducho to znamená, že si na malú plochu nanesiete produkt aby ste videli ako vám pokožka zareaguje. V závislosti na stupni citlivosti, testy sa najlepšie aplikujú 24 hodín až týždeň pred plnou aplikáciou. Ak máte citlivú pokožku, budete vedieť, kde si produkt na skúšku naniesť, ale odporúčame naniesť malé množstvo produktu za ucho alebo na iné nenápadné miesto. Ak nevidíte reakciu do týždňa od skúšobného nanesenia produktu, asi nebude problém používať tento produkt na vašej citlivej pokožke.

Ak budete opatrní a vyhradíte si dostatok času, nemali by ste mať problém postaviť sa pred svet s kľudnou a nádhernou pokožkou, ktorá zodpovedá vašej dôvere vo váš fyzický vzhľad. Nezabúdajte sa k svojej pokožke správať s rešpektom, koniec koncov jedná sa o najväčší orgán ľudského tela a, ak máte citlivú pokožku, ukľudnite sa tým, že nie ste sami!

Pri starostlivosti po pokožku, tak ako pri väčšine vecí, neexistuje jedno riešenie na všetky problémy a táto rada je vhodná pre každého: ak máte na koži reakciu, určite zájdite za svojim lekárom. Vždy je lepšie sa radšej ubezpečiť než potom ľutovať!

Pozor: „citlivá pokožka“ v tomto článku sa nevzťahuje na klinicky diagnostikované ochorenie, ktoré je vždy najlepšie liečiť podľa odporúčania vášho lekára.

Vypracovala odborníčka na krásu, Jacquie Carter. Riaditeľka divízie Outer Nutrition v Herbalife.sk-SK | 18. 8. 2019 9:15:05 | NAMP2HLASPX04