Je vaša pokožka hydratovaná?

Print
Je vaša pokožka hydratovaná?

Veľa ľudí sa trápi so suchou, dehydratovanou pokožkou, je však niekoľko vecí, ktoré proti tomu môžete robiť.

Aj keď sa suchá pokožka určite častejšie vyskytuje v chladnom počasí, niektorí z nás trpia suchou pokožkou celý rok. Ak chcete zvlhčiť suchú pokožku, je dôležité využiť prirodzenú vlhkosť nášho tela. Verte, či neverte, ak sa naša pokožka extrémne vysuší, môžu na nej vznikať drobné praskliny. Ak sú tieto praskliny vážne, môžu sa stať vstupnou bránou pre bacily a baktérie. To môže nanešťastie viesť k ochoreniu a infekcii. Takže nejde len o náš vzhľad. Udržiavanie hydratácie pokožky je dôležité z hľadiska udržania zdravia organizmu.

Tu je niekoľko účinných spôsobov ako dosiahnuť čerstvý a mladistvý vzhľad vašej pokožky.

Vyberte si správne prostriedky na čistenie pokožky

Je pravdepodobné, že čím jemnejší je prostriedok, tým menej bude škodlivý pre vašu pokožku. Hľadajte prostriedky na čistenie pokožky na tvári, ktoré sú určené pre suchú pokožku. Zvyčajne sú krémovejšie a mastnejšie. Hľadajte zložky ako sú upokojujúce aloe vera, čo je vynikajúca prísada na hydratáciu pokožky. Vyhnite sa agresívnym tuhým mydlám, ktoré obsahujú silné detergenty a dezodoranty. Nepoužívajte ich na tvár a na zvyšku tela ich tiež používajte selektívne.

Najlepší tip: Pri čistení používajte teplú vodu. Príliš horúca voda môže pokožku ešte viac vysušiť. Obmedzte trvanie kúpeľa a sprchy na niekoľko minút. Čím dlhšie sa kúpete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa vaša pokožka vysuší. Dlhodobé pôsobenie vody, hlavne horúcej, môže zbaviť pokožku jej prirodzených olejov. Takže sa kúpte čo najkratšie. Používajte len teplú vodu. Pokožku osušte jemným prikladaní uteráka, neutierajte ju trením, pretože sa tým tiež odstraňujú oleje. Zvlhčovacie prostriedky na tvár a na telo aplikujte hneď po osušení, keď je pokožka ešte stále vlhká a najlepšie absorbuje zvlhčovacie prostriedky. Pomôže to uchovať obsah vody a prirodzených olejov vo vašej pokožke

Zvlhčite si pokožku od hlavy až po päty.

Do ošetrenia tváre zvážte pridanie zvlhčovacieho séra, ktoré obsahuje antioxidačné vitamíny. Použite denný krém s ochranným faktorom počas dňa a váš obľúbený nočný krém večer. Tieto produkty pomáhajú hydratovať vašu pokožku a minimalizujú vznik jemných vrások. Na telo si naneste kvalitné telové mlieko hneď po osprchovaní. Sústreďte sa na lakte, kolená a chodidlá, pretože na týchto miestach sa najviac prejavuje suchosť pokožky. Nezabudnite krémy podľa potreby znovu nanášať.

Investujte do zvlhčovača

V zime sú zvlhčovače nevyhnutné pre tých z nás, ktorí máme suchú pokožku, ale využijete ich aj po celý rok. Studený odparovač vynikajúco pomôže vašej pokožke. Najlepšie je ak budete mať taký, ktorý zabezpečí zvlhčovanie celého obytného priestoru. V opačnom prípade si zožeňte zvlhčovač aspoň do spálne, aby pomáhal vašej pokožke kým spíte.

Najlepší tip: Ak nemáte zvlhčovač, rovnaký účinok dosiahnete aj s pomocou hrnca s horúcou vodou na peci.

Urobte si dobrý píling od hlavy až po päty

Dobrý píling pokožky od hlavy po päty môže naozaj pomôcť vašej pokožke zachovať si vlhkosť. Porozmýšľajte o tom. Dobrý píling pomáha odstraňovať mŕtve a odumierajúce bunky z povrchu pokožky a odhaľovať zdravé bunky, ktoré sú pod nimi. Najviac vlhkosti majú najnovšie bunky najbližšie k povrchu. Po pílingu sa produkty starostlivosti o pokožku, hlavne séra a zvlhčovacie prostriedky lepšie a rýchlejšie absorbujú do pokožky. Takže ak chcete bojovať so suchou pokožkou, urobte si poriadny píling!

Hydratácia zvnútra

Toto je asi tá najsamozrejmejšia rada. Najlepšie dosiahnete hydratáciu ak budete piť starú dobrú vodu. Káva, sýtené nápoje a džúsy... tie sa nerátajú. Pite vodu aby ste si udržali potrebnú hydratáciu - zvnútra aj zvonku.

Keď budete hľadať produkty na starostlivosť o svoju suchú pokožku, hľadajte zložky ako sú: aloe vera, sója, ovsené vločky, kyselina hyalurónová a esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zadržať vlhkosť. Hľadajte bambucké maslo, olivový olej, mandľový, kokosový a avokádový olej. Všetko sú to fantastické prírodné zložky, ktoré môžu vašej pokožke priniesť vynikajúci úžitok.

Je to naozaj jednoduché a zrejmé. Malé zmeny v ošetrovaní vašej pokožky môžu jednoznačne zlepšiť príznaky suchej pokožky. Udržiavajte svoju pokožku hydratovanú a chránenú - 24 hodín denne a 7 dní v týždni. A nezabudnite, najkrajšia pokožka je zdravá pokožka.

Vypracovala odborníčka na krásu, Jacquie Carter. Jacquie je Riaditeľka divízie Outer Nutrition v Herbalife. sk-SK | 18. 8. 2019 9:15:17 | NAMP2HLASPX01