Sviatočný glamour vzhľad

Print
holiday_glamour_100x100

Vyzerať glamour je v moci každej z nás! Naučte sa niekoľko techník vytvárania glamour líčenia, ktorými rozohráte svoje oči, líca a pery na dosiahnutie skutočne nezabudnuteľného vzhľadu tváre!

Čo si pod glamour predstavujete vy? A čo je dôležitejšie, ako vy sami dosahujete to, aby ste vyzerali a cítili sa „glamour“? Či už ide o oslňujúce šaty, trochu glamour líčenia alebo oboje dohromady, to, ako vyzeráte zvonku, je odrazom vašej sebadôvery čerpanej z pocitu, že budete vyzerať vážne skvele!

Glamour líčenie sa sústreďuje na trochu extravagantný, dramatický výzor – živá paleta farieb a možno niečo, čo vzniklo nečakane a nebolo plánované. Nepleťte si glamour s okázalým, prehnaným. Chcete, aby sa ľuďom okolo vás rozžiarili oči, ako vám budú hovoriť „no nie, vyzeráš skvelo!“, a zároveň ich nechať dumať, či ste použili líčenie špachtľou.

Ako všetko ostatné, čo je krásne, i glamour líčenie sa začína dobrým základom. Zaistite, aby ste mali čisté vlasy tým, že si ich deň predtým umyjete – deň navyše zjednodušuje vytvarovanie účesu, z čerstvo umytých vlasov je to zložitejšie. Pripravte vašu pleť, a to tak, že zaistíte, aby bola čistá, bez šupiniek, zvlhčená a ošetrená. Pred tým, než sa začnete sústreďovať na rozohranie určitých častí tváre, je nutné, aby ste na pleť naniesli ľubovoľný prípravok na vyrovnanie pleti a podklad pod líčenie podľa vášho výberu. A v neposlednom rade, nezabudnite na svoje nechty – zaistite, aby vaše nechty a špičky prstov boli hladké a zastrihnuté. Môj tip na glamour líčenie sa zameriava na oči, pretože oči dávajú tvári výraz a majú najväčšiu schopnosť pútať pozornosť!

Rozohrajte oči

Je viacero spôsobov, ako je možné oči skrášliť. Tu je niekoľko mojich obľúbených trikov pre večierky, svadobný deň alebo veľké večerné príležitosti.

Efekt dymových očných tieňov (smokey eyes)

Smokey eyes je moje sviatočné očné líčenie, ak chcem vyzerať a cítiť sa glamour! Tradičná technika smokey eyes používa na očné viečka paletu sivých očných tieňov, ale vytvoriť si smokey eyes môžete s takmer akoukoľvek farebnou paletkou. Nedávno som videla množstvo líčení smokey eyes pre leto v odtieňoch ružovej a purpurovej.

Použite nasledujúci postup, ak si prajete efekt dymových očných tieňov dosiahnuť. Budete potrebovať svetlú farbu na zvýraznenie, strednú základovú farbu a tmavú farbu na dotvorenie špeciálneho dramatického vzhľadu. Môžete napríklad vytvoriť tradičné smokey eye pomocou striebornej zvýrazňovacej farby, strednej dymovej sivej a tmavej, takmer čiernej farby.

– Prvá a najdôležitejšia vec – rozotrite na očné viečka bázu pod očné tiene, aby vaše líčenie priľnulo a nerobili sa na ňom záhyby.

– Potom naneste zvýrazňujúci odtieň na vnútorné kútiky očných viečok a tesne pod obočie.

– Teraz ste pripravení na nanesenie najtmavšieho odtieňa. Jemne aplikujte najtmavší očný tieň do záhybu očného viečka. Keď robím túto techniku líčenia ja, snažím sa ľahko poklepávať očným tieňom po celej dĺžke záhybu očného viečka, pričom vytvorím jemný oblúk v tvare písmena „C“.

– Posledný krok je ZMIEŠANIE. Vezmite si svoj obľúbený (čistý) štetec na roztieranie očných tieňov a prechádzajte po očnom viečku tak, aby ste farby zmiešali. Tento krok je kľúčový, pretože efekt smokey eyes by nemal mať žiadne ostré línie.

Toto je iba jeden zo spôsobov, ako efekt smokey eyes dosiahnuť. V kozmetickom priemysle existuje celý rad názorov na to, ako efekt smokey eyes docieliť. Niektorí vizážisti vám povedia, aby ste používali iba veľmi tmavú a veľmi svetlú farbu a upustili od strednej základnej farby. Iní vám povedia, že sú potrebné viac než tri farby. Pri tomto spôsobe líčenia ide o to, čo funguje konkrétne pre vás, nebojte sa teda experimentovania a prispôsobovania tohto štýlu líčenia!

Trblietavé očné tiene (shimmery eyes)

Iný spôsob, ako nechať vaše oči vynikať, je zvýraznenie oka leskom. To môžete urobiť tak, že sa poobzeráte po kozmetike, ktorá obsahuje nejaký lesk. Za pomoci očných tieňov, ktoré obsahujú trblietky alebo pigmenty odrážajúce svetlo, môžete vytvoriť trblietavý očný tieň v dymových tónoch (shimmery smokey eyes). Jeden z mojich obľúbených očných make-upov je použiť na očné viečko trblietavo zlatú a naniesť fialovú alebo indigo farbu do záhybu očného viečka. Ak ste ochotní experimentovať, skúste na líčenie pridať niečo trblietavé. Trblietavé očné linky a jemné ťahy očným tieňom s trblietkami sú v súčasnosti veľmi módne!

Umelé riasy

Aby bol váš glamour vzhľad ešte dokonalejší, je možné, že budete chcieť vyskúšať umelé riasy. Až do dnešnej doby prešli umelé riasy dlhým vývojom – vyzerajú veľmi realisticky a sú veľmi pohodlné pri nosení. Niekoľko vecí, ktoré sú dôležité, ak používate pri vašom glamour líčení umelé riasy:

– Máte na výber z aplikovania pásika umelých rias alebo prípadne je možné lepiť riasy jednotlivo. Jednotlivé riasy budú vyzerať prirodzenejšie, ale ich aplikovanie si vyžaduje viac času. Ak sa rozhodnete pre pásik umelých rias, vyberajte také riasy, ktoré sú len mierne dlhšie a hustejšie než vaše riasy prirodzené.

– Pri používaní pásika umelých rias riasy pred aplikovaním pomerajte a pásik zastrihnite, ak prečnieva a bol by dlhší než oblúk vášho oka.

– Po nalepení umelých rias na očné viečko riasy pretrite riasenkou, tak aby umelé riasy a vaše riasy prirodzene splynuli.

– V prípade, že pásik umelých rias nebude dokonale kopírovať linku vašich rias, zaplňte akékoľvek medzery očnou linkou alebo tmavým očným tieňom.

– A napokon – nebuďte sklamaní, ak umelé riasy nie sú nalepené dokonale; vyžaduje to určitú prax!

Skvelé obočie

Posledným dôležitým prvkom, na ktorom záleží pri glamour očnom líčení, je vaše obočie. Bezchybne upravené a dobre definované obočie vytvára dramatický efekt a vyplatí sa mu venovať pozornosť. Môžete sa riadiť mojimi tipmi na skvelý tvar obočia alebo máte možnosť utrácať za profesionálneho vizážistu k tomu, aby ste našli ten správny trik. Pre zavŕšenie dramatického vzhľadu líčenia použite kombináciu prášku na riasy a kresby ceruzkou.

Glamour líčenie pre iné časti tváre

Svoje glamour líčenie dokončte pomocou rúžu a červene na líca. Pokiaľ ide o pery, zaspomínajte na zlatý vek Hollywoodu. Skúste zvýrazniť svoj Amorov luk – namaľovaný na perách ako malé „v“ uprostred vašej hornej pery. Za pomoci ceruzky na pery nakreslite tvar trochu špicatejšieho luku, pokiaľ sami takú peru nemáte. Potom pokračujte obkreslením perí a vyplnením tejto kontúry vašou obľúbenou farbou rúžu.

***

Vyzerať a cítiť sa „glamour“ nie je dané konkrétnym vzorcom, ktorý funguje pre všetkých rovnako. Ide o to radovať sa zo svojho vzhľadu a pokúšať sa experimentovať s vaším individuálnym štýlom, aby ste si navodili pocit vnútornej sebadôvery.

Autorkou textu je Jacquie Carter, kozmetická špecialistka. Jacquie je v Herbalife riaditeľkou pre vonkajšiu výživu.

Play up your eyes


sk-SK | 15. 2. 2019 22:34:28 | NAMP2HLASPX01