Tajomstvá krásy, ktoré musíte poznať

Print
Beauty secrets you need to know
Všetci máme nejaké tajomstvá krásy - tie menej známe rady, ktoré máme kdesi v hlave, a ktoré pomáhajú v prípade núdze. Dnes sa s vami podelím o svoje najväčšie tajomstvá krásy!   Roztrhnutý lem, zlomený necht, rozmazaný makeup, poškodená manikúra... Ani vám neviem povedať, kedy som bola v neľahkej kozmetickej situácii bez výhľadu na riešenie! Práve v takýchto situáciách som sa musela spoľahnúť na svoje tajomstvá, aby ma dostali zo zapeklitej situácie - sú užitočné hlavne keď ste na cestách!

Ako sa zbaviť šmuhy od dezodorantu na tmavých šatách?

Šmuha od dezodorantu nikdy nie je pekná, avšak nemusíte sa celý deň cítiť nepríjemne a nemusíte ani vymeniť šaty. Vezmite si nejaké pančuchy a utierajte nimi šmuhu. Nylon šmuhy rýchlo odstráni. Nemáte pančuchy po ruke? Skúste detské utierky alebo navlhčite roh uteráka. Nepoužívajte nič príliš vlhké a šmuhu z odevu odstrániť trením v jednom smere.

Ako opraviť rozmazaný očný tieň?

Tekutý očný tieň sa rozmazáva menej ako ceruzkový. Avšak má to aj svoje úskalia. Ak to chcete napraviť a predísť tomu, aby sa to vôbec stalo, skúste si viečka maľovať ceruzkovým tieňom a potom ich prejsť ešte tekutým alebo gelovým tieňom. Prvá vrstva ceruzkového tieňa bude slúžiť ako podklad pre aplikáciu tekutého tieňa a tekutý sa vo všeobecnosti menej rozmazáva. Dávajte ale pozor aby ste ho odstránili než pôjdete večer spať.

Ak je už príliš neskoro a všimli ste si, že máte rozmazaný makeup, nešúchajte si ho prstami. Vezmite si vatu alebo ak už nemáte, použite okraj servítky a zotrite si tesne pod spodnou mihalnicou. Znamená to, že si nezotriete vrchnú alebo spodnú vrstvu a vytvoríte ostrejšiu líniu, ktorá spôsobí, že zvyšok makeupu vyzerá ostro a bez rozmazania!

Ako vám manikúra vydrží dlhšie?

Čerstvá manikúra vyzerá fantasticky, ale vylomená špička nechta vám môže celý vzhľad za sekundu zničiť! Tak ako zvyčajne, aj tu je prevencia lepšia než liečba, takže keď vám manikúra vyschne, jemne ju pretrite ešte jednou vrstvou laku a prejdite aj špičky aby ste prekryli farebný lak na nechtoch. Ak na to nezabudnete, vezmite si so sebou lak na nechty, aby ste si menšie poškodenie manikúry mohli opraviť.

Ako v núdzi opraviť roztrhnutý lem?

Boli ste už niekedy niekde na akcii a zrazu ste zistili, že máte roztrhnutý lem? Nebojte sa, s týmto jednoduchým trikom to za sekundu dáte do poriadku. Aby ste to zvládli, použite špendlík, alebo pevnú pásku. Zatvárací špendlík dobre zvládne menšie roztrhnutie a podrží vám odev pohromade kým sa nedostanete k šitiu alebo do opravy.

K dispozícii je aj množstvo rôznych zažehľovacích pásiek, dokonca aj módne pásky, ale v núdzi použite hocičo! Moje najobľúbenejšie riešenie pre roztrhnutý lem je silná textilná páska, ktorá spevní aj väčšie poškodenie.

Ako zabrániť zeleným škvrnám z bižutérie?

Komu by sa nepáčila bižutéria? Páčia sa mi smelé prstene, ktoré pútajú pozornosť. Nanešťastie väčšina z nich necháva po sebe zelené stopy. Takže tu je riešenie: než si prsteň nasadíte, natrite ho zvnútra priesvitným lakom na nechty. Nechajte zaschnúť a voila - vaše prsty budú bez zelených škvŕn po bižutérii. Toto kozmetické tajomstvo funguje aj na náhrdelníky a náramky; pred použitím musíte kovový povrch natrieť.


Ako sa zbaviť záhybov na šatách?

Pokrčené šaty môžu zničiť celý večer. Často sa to stáva keď veľa cestujete a nosíte si veci v kufri. Ale čo robiť ak nemáte po ruke žehličku? Použite svoje pomôcky na vlasy!

Tento trik naozaj funguje! Zistila som, že plochou žehličkou na vlasy sa viete zbaviť pokrčenia na odevoch. Nebude to fungovať vo všetkých prípadoch, ale ak je pokrčenie menšie, zaberie to. Vždy začnite na najnižšom stupni, zotrite povrch vlhkou utierkou od zvyškov vlasovej kozmetiky a jemne vložte pokrčený odev medzi rovné povrchy a na sekundu alebo dve podržte. Funguje to fantasticky!

Ako nájsť tu správnu kaderníčku?

Nový vzhľad alebo účes vám môže výrazne zvýšiť sebavedomie. Avšak ak sa podujmete na radikálnu a niekedy aj drahú zmenu, môže sa stať, že to budete ľutovať - ak sa nebudete kvôli neočakávaným výsledkom cítiť pohodlne. Nájsť si kaderníčku, ktorá chápe vaše potreby môže byť náročná úloha. Odporúčam si urobiť prieskum - spýtajte sa na odporúčania a pozrite si rady online, prípadne pred radikálnou zmenou vyskúšajte služby inej kaderníčky. Mnohokrát vám ponúknu služby ako je podstrihnutie, sušenie alebo melír, dá vám to príležitosť overiť si ich prácu predtým, než zainvestujete do veľkej, dlhodobej, prípadne finančne náročnej zmeny účesu.

Napsala expertka na krásu Jacquie Carter, ředitelka pro vnější výživu v Herbalife.sk-SK | 18. 8. 2019 9:13:50 | NAMP2HLASPX04